ОПИС ДОКУМЕНТУ
Доповідач:
Святослав ДРОЗДОВ |
|
Статус: | Прийнятий в цілому |
---|---|
Дата: | 18.03.2024 |
ПРОЄКТ РІШЕННЯ
Про внесення змін до Програми Раціонального використання земель на території Миколаївської міської ради на 2024-2025 роки
Р І Ш Е Н Н ЯМиколаївської міської ради Стрийського району Львівської області
(62-ої чергової сесії)
восьмого скликання
від 20 березня 2024 р. Миколаїв №ПРОЕКТ
Про внесення змін до Програми
Раціонального використання земель
на території Миколаївської міської
ради на 2024-2025 роки
Відповідно до п.22 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи необхідність внесення змін до «Програми Раціонального використання земель на території Миколаївської міської ради на 2024-2025 роки», затвердженої рішенням Миколаївської міської ради №2308 від 23.12.2023, враховуючи рекомендації постійної комісії Миколаївської міської ради з питань економіки, бюджету та податків, керуючись ст.ст.20, 22 Бюджетного кодексу України, Миколаївська міська рада, -
ВИРІШИЛА :
1. Внести зміни до пункту 3.2 Проведення грошової оцінки земель «Програми Раціонального використання земель на території Миколаївської міської ради на 2024-2025 роки» і викласти його в наступній редакції згідо додатку 1.
2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на комісію Миколаївської міської ради з питань економіки, бюджету та податків (голова комісії Іван ДАНИЛКО).
Міський голова Андрій ЩЕБЕЛЬ
Додаток 1до Програми Раціонального використання земель
на території Миколаївської міської
ради на 2024-2025 роки
3.2. Проведення грошової оцінки земель
Підставою для проведення грошової оцінки земель є Закон України «Про оцінку земель». Грошова оцінка земельних ділянок залежно від призначення та порядку проведення може бути нормативною і експертною.
Експертна грошова оцінка земельної ділянки - це ринкова вартість земельної ділянки із врахування чинників, які впливають на вартість об’єкта оцінки (різне місце розташування, вплив зовнішніх чинників, попит та пропозиція на ринку землі на дату проведення оцінки та ін.). Цей вид грошової оцінки використовується при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок та прав на них.
Експертну грошову оцінку здійснюють суб’єкти оціночної діяльності у сфері оцінки земель. Вартість земельної ділянки встановлюється із застосуванням сукупності підходів, методів та оціночних процедур, збору та аналізу даних , а також проведення відповідних розрахунків.
Правові засади проведення як нормативної, так і експертної грошової оцінки регламентуються Законом України «Про оцінку земель».
Програмою передбачається проведення нормативної оцінки земель, яка використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок, орендної плати, втрат л/г виробництва, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться:
розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення- не рідше ніж один раз на 5-7 років;
розташованих за межами населених пунктів земельних ділянок сільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 5-7 років, а не сільськогосподарського призначення – не рідше ніж один раз на 7-10 років.
Виготовлення технічних документацій з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, межі яких змінені та затверджені у встановленому законодавством порядку, буде проводитись за кошти міського бюджету.